iOS6 ile gelen küçük iyileştirmeler

Merhaba,

Önceki gün iOS6 Beta3 sürümünü Apple yayınladı.iOS6 küçük iyileştirmelere ve bazı yeni özelliklere sahip.Cihazı daha hızlı kullanmamızı sağlayan birkaç küçük yenilik ve özellikler var.Birçok kişinin önceden beri istediği şeyler olduğunu söyleyebilirim.Ben dahil

Ayarlar menüsünden artık bluetooth ve ekran parlaklığına ulaşabiliyoruz.iOS5 de hatırlarsanız bu menüler daha alt menülerde bulunuyordu.Şimdi direk olarak ayarlar menüsüne girince karşımızda görüyoruz.Ekran parlaklığını ve bluetooth’u benim gibi sık kullanan arkadaşlar hoşnut kalacaklardır.

Bluetooth ayarları

Ekran parlaklığı ve duvar kağıdı ayarları

Son gelen Beta3 sürümü ile Sesli Navigasyon özelliği Türkçe olarak geldi.Beta2 sürümünde sesli navigasyonu test etmiştik.O zaman İngilizceydi.Önümüzdeki günlerde fırsat bulursam Türkçe sesli navigasyonu test edip videosunu paylaşırım.

iOS6 ile gelen yeni özelliklerden bir diğeride çağrı engelleme yapabiliyoruz.Bu özellik ayarlar menüsü altında “rahatsız etme” olarak görünüyor.

“Rahatsız etme” aktifleştirdiğimiz zaman saatin yanında ay simgesi çıkıyor.

Çağrı engelleme seçenekleri arasında farklı alternatifler bulunuyor.Ayrı ayrı numaralar ekleyip engelleme seçeneği yok.Engelleme seçeneklerinde Grup,favoriler,rehber gibi seçenekler mevcut.Bu seçeneklere “bildirimler” menüsünden ulaşıyoruz.

Zaman aralığı belirleyerek çağrı engellemenin hangi saatlerde aktif olacağını belirleyebiliyoruz.Böyle bir seçenek birçok kişinin işine yarayacaktır.