iPhone, iOS, Android, Samsung, Huawei, LG, Sony, HTC incelemeler ve ipuçları

iOS6 ile gelen küçük iyileştirmeler

iOS6 ile gelen küçük iyileştirmeler

Merhaba,

Önceki gün iOS6 Beta3 sürümünü Apple yayınladı.iOS6 küçük iyileştirmelere ve bazı yeni özelliklere sahip.Cihazı daha hızlı kullanmamızı sağlayan birkaç küçük yenilik ve özellikler var.Birçok kişinin önceden beri istediği şeyler olduğunu söyleyebilirim.Ben dahil 🙂

Ayarlar menüsünden artık bluetooth ve ekran parlaklığına ulaşabiliyoruz.iOS5 de hatırlarsanız bu menüler daha alt menülerde bulunuyordu.Şimdi direk olarak ayarlar menüsüne girince karşımızda görüyoruz.Ekran parlaklığını ve bluetooth’u benim gibi sık kullanan arkadaşlar hoşnut kalacaklardır.

Bluetooth ayarları

 

Ekran parlaklığı ve duvar kağıdı ayarları

 

Son gelen Beta3 sürümü ile Sesli Navigasyon özelliği Türkçe olarak geldi.Beta2 sürümünde sesli navigasyonu test etmiştik.O zaman İngilizceydi.Önümüzdeki günlerde fırsat bulursam Türkçe sesli navigasyonu test edip videosunu paylaşırım.

iOS6 ile gelen yeni özelliklerden bir diğeride çağrı engelleme yapabiliyoruz.Bu özellik ayarlar menüsü altında “rahatsız etme” olarak görünüyor.

“Rahatsız etme” aktifleştirdiğimiz zaman saatin yanında ay simgesi çıkıyor.

Çağrı engelleme seçenekleri arasında farklı alternatifler bulunuyor.Ayrı ayrı numaralar ekleyip engelleme seçeneği yok.Engelleme seçeneklerinde Grup,favoriler,rehber gibi seçenekler mevcut.Bu seçeneklere “bildirimler” menüsünden ulaşıyoruz.

Zaman aralığı belirleyerek çağrı engellemenin hangi saatlerde aktif olacağını belirleyebiliyoruz.Böyle bir seçenek birçok kişinin işine yarayacaktır.

Şimdilik bahsedeceklerimiz bunlar.iOS6 yeniliklerini anlatan yazımızı daha önce paylaşmıştık. Beta4,Beta5 gibi sürümlerde olan değişiklikleri de ileride yazmaya çalışırım.

Facebook Yorumları

Facebook Yorumu

3 yorum

  1. Katılıyorum size,Youtube için bence güzel bir uygulama gelecektir.

  2. Merhaba iOS 6 ile gelen cok güzel yenilikler ve iyileştirmeler var 🙂 Apple Google yollarını ayirmasiyla birlikte iOS 6 da Youtube app olmayacağı üzücü bir durum ama ılerde Google hatasını anlayıp app store da app vermesi iyi olur

  3. Sonbahar da çıkacak ama acaba hangi ay çıkar ki?

Bir Cevap Yazın