iPhone, iOS, Android, Samsung, Huawei, LG, Sony, HTC incelemeler ve ipuçları

Snapseed – iPhone için fotoğraf uygulaması

Snapseed – iPhone için fotoğraf uygulaması

Okurlar

İlk kameralı telefonu hatırlıyormusunuz? Nokia. Model numarasını hatırlayamadım şimdi. Kocaman birşeydi. Ama fotoğraf çekiyordu ve fiyatıda çok pahalıydı. Akıllı telefonlar geliştikçe beraberinde getirdiği teknolojilerde paralel olarak gelişiyor.Akıllı telefonlarımızda  kullandığımız kameralar çoğu dijital kameraya taş çıkartacak özelliklere sahip.Üstelik birde her gün marketlere yenileri eklenen fotoğraf uygulamalarını düşünün..

Dijital bir makineyle çekilen fotoğrafı düzenlemek için bilgisayara aktarıp çalışmak şart.Ama akıllı telefonlar artık aldı başını gidiyor.Çektiğiniz fotoğrafı hemen düzenleyip,iyileştirip,çeşitli efektler verip sosyal ağınızda paylaşmanız sadece bir yada iki dakika 🙂 Bu yazıda “Snapseed” isimli uygulamadan bahsedeceğiz.2012 yılının en iyi fotoğraf uygulaması seçildi.Aynı zamanda iPad için yılın uygulaması seçildiğini hatırlatayım.

 

 Ekranın sol tarafında kullanabileceğimiz efektler ve düzenleme seçenekleri alt alta sıralanmış.Oldukça bol seçeneğe sahip.

 Örnek resim üzerinde denemeler yapabiliyoruz.Böylece nasıl sonuç alacağımızı önceden kestirebiliriz.

 Parmağımızı ekrana dokundurup yukarı aşağı kaydırınca menüleri görüyoruz.Sağa yada sola kaydırınca (+) ve (-) değerler ile seçmiş olduğumuz efekte değer veriyoruz.

 Alttaki resimlerde kendi örnek çalışmalarımı görebilirsiniz.Ben fotoğrafları çektiğim gibi bırakıyorum genelde.Bu gibi uygulamalara çok düşkünlüğüm yok.Ama fotoğraf çekmeyi seviyorsanız mutlaka Snapseed sizde yüklü olmalı.

Orjinal fotoğraf

Biraz aydınlık,biraz parlaklık,birazda doygunluk..Tamamdır..

Seçeneğiniz bol.

Birazda nostalji..

Düzenlediğiniz fotoğraflarınızı sosyal ağlarda kolayca paylaşabiliyoruz.Eğer bol fotoğraf çekiyorsanız Snapseed cihazınızda yüklü olmalı.Bu arada uygulama hem iPad hemde iPhone uyumlu.Yani bir kere satın aldıktan sonra tüm iOS cihazlarınıza yükleyebilirsiniz.

Snapseed kullanımı kolay ve oldukça profesyonel bir uygulama.App Store’da 4,99$ ücretle satılıyor.Ben ücretsiz iken indirmiştim 🙂 Ücretsize düşen uygulamaları nasıl takip edebileceğinizi daha önceki yazımızda anlatmıştık.

Facebook Yorumları

Facebook Yorumu

4 yorum

  1. BEN S3 TELEFONUMA YENI INDIRDIM AMA NEDENSE KULLANAMIYORUM GALERIDEKI ONCEKI FOTOLARIMIN UZERINDE DEGISIKLIK YAPMIYOR YAPMIYORMU 🙂 VE BIR SORUM DAHA OLACAK NASIL KULLANABILCEGIMM 🙂

  2. yeniden ücretsize düşer mi?

  3. Benimde sık kullandığım ayar detaylandırma ayarı 🙂 Gerçekten çok iyi sonuç veriyor.

  4. Uygulamada netlik değerini arttıran detay ayarı çok iyi sonuç veriyor.

Bir Cevap Yazın