iPhone, iOS, Android, Samsung, Huawei, LG, Sony, HTC incelemeler ve ipuçları

Galaxy S3 ve hareket sensörleri

Galaxy S3 ve hareket sensörleri

Okurlar

 

Günümüz en popüler cihazı olan Samsung’un gelişmiş telefonu Galaxy S3 piyasaya çıktığından beri oldukça iyi satış adetleri elde etti.Önceki gün yapılan açıklamaya göre S3 satış adetleri dünyada  10 milyonu aşmıştı.Galaxy S3 te gelişmiş hareket sensörleri bulunuyor.Bu yazımızda harekete dayalı sensörleri inceliyoruz.

Öncelikle “Ayarlar” menüsü altındaki “Hareket” menüsündeki etkinleştirmeyi işaretliyoruz.Yoksa sensörler çalışmaz.

 

 • Doğrudan Arama
Size gönderilen mesajı okudunuz.Ardından mesaj gönderen kişiyi aramak için telefonu kulağınıza götürmeniz yeterli olacak.
 • Akıllı uyarı

Galaxy S3’te benim en hoşuma giden özelliklerden biri akıllı uyarı.Şöyle çalışıyor:Telefonu masanızda bıraktınız.İşinizi bitirip geldiniz,elinize aldığınız anda eğer titreşim verirse cevapsız arama,mesaj gibi bildirimler var demektir.

 • En üste dokunun
İntenette dolaşırken,mail okurken vs. sayfanın en üstüne çıkmak isterseniz S3 ün tepesine iki kere tık tık diye hafifçe vurmanız yeterli.Böylece sayfanın en üstüne hızlıca çıkarsınız.
 • Akıllı bekleme

S3 reklamlarında belki görmüşsünüzdür.”Uyumak için sizi bekler” gibi bir söz geçiyordu.Mail okurken,internette gezerken vs.  öndeki kamera sizin ekrana baktığınızı anlıyor ve ekran kararmıyor.Böylece ara sıra ekrana dokunmak zorunda kalmıyoruz.Güzel düşünce 🙂 Akıllı beklemeyi aktif etmek için ekran ayarlarından seçim yapıyoruz.Bu sensör çalışırken ekranda en üst satırda ara sıra “göz” simgesi çıkıyor.

 

Galaxy S3 anlattıklarımızın dışında telefon çaldığında ters çevirip sessize alma, cihazı sallayarak etraftaki Bluetooth cihazları arama, fotoğraflara bakarken, internette dolaşırken yakınlaştırmak için cihazı eğme gibi hareketleri de algılayabiliyor.
Samsung Galaxy S3 yepyeni teknolojilerle geldi. S3 tanıtımı yapıldığında cihaz özellikleri ile ilgili yazımızı yazmıştık. Samsung bu özelliklerle çıtayı biraz daha yükseltti. Şimdi tüm teknoloji severler yeni iPhone lansmanını bekliyor.Bakalım Apple nasıl bir iPhone tanıtacak.

Facebook Yorumları

Facebook Yorumu

16 yorum

 1. benım telefon s3 2 defa veya daha fazla bastıgım da ekran buyuyo onu nasıl yapabılırım

 2. Note2 cihazımın sorunu hala devam ediyor.telefonun zik sesi açık konumda ama bir aradığında kendi kendine sessize geçiyor.ne yapmalıyım.ama cevap verilmedi…

 3. Note2 cihazımın sorunu hala devam ediyor.telefonun zik sesi açık konumda ama bir aradığında kendi kendine sessize geçiyor.ne yapmalıyım.

 4. Samsung Note 2 telefonum çaldığı zaman kendi kendine sessize geçiyor.Bunu arar ara yapıyor.fabrika ayarlarına geri mi döndürmeliyim.yardımcı olursanız sevinirim.

 5. millet … ekrana 3 kere dokununca internette olmaya gerek kalmadan yakınlaşıyor… bu özelliği nasıl kapatabilirm

 6. kassası çabk yıpranıyor telefnn

 7. başa dönmek için çift tıkladığımızda her sayfada çalışmıyo

 8. Way beaa. Telefona bak. yakında kablosuz şarjda edilen cinsi çıkar

 9. Samsung galaxy s3 Direkt arama
  Samsung GALAXY S III konuşmak istediğiniz zamanı bile bilir. Direkt Arama sayesinde biriyle mesajlaşırken onu aramak istediğinizde tek yapmanız gereken telefonu kulağınıza götürmek. Direkt Arama özelliği numarayı sizin için çevirir.
  bu özellikte arama yaparken kısa bir titreşimle uyarıyordu benım telefonum ama fabrıka ayarlarına gerı dondugumde bu ozzellıgı kaybolmustu, şimdi bulamıyorum lutfen yardımcı olur musunuz

 10. tlefonun özellıklerıne 5 yıldız verıyorum.2 haftadır kullanıyorum fakat akıllı bekleme modu bende hiç çalışmadı.neden bilmiyorum.uygulamaya şahit olan arkadaş varmı??

 11. Tarih henüz net değil.

 12. gerçekten çok iyi olur, acaba Türkiye’de garantili olarak satışa sunulacağı tarih belli mi, almak için baya sabırsızlanıyorum da 🙂

 13. Note 2 de aynı sensörler var evet.Hatta üzerine yeni sensör özellikleri eklemiş Samsung.Bende Note2 yi şu an test ediyorum.Bu konuda önümüzdeki günlerde bir yazı yazmayı düşünüyorum.

 14. Acaba note2’de de aynı özellik mevcut mudur?

 15. Merhaba,akıllı uyarı şu an Galaxy S3 te var.Ama Samsungun gelecek olan yeni nesil akıllı telefonlarında da
  olacaktır.

 16. Akıllı uyarı önemli bir ayrıntı.. Başka hangi ürünlerde var..slm

Bir Cevap Yazın