iPhone, iOS, Android, Samsung, Huawei, LG, Sony, HTC incelemeler ve ipuçları

iTunes Müzik ve Video servisi ülkemizde artık kullanılıyor

iTunes Müzik ve Video servisi ülkemizde artık kullanılıyor

 

Apple müzik ve video servisi olan iTunes artık bizlerin kullanımına açıldı.Müzik albümleri ve filmler satın alabiliyoruz.İster albüm  ister tek şarkı satın alma imkanımız var.Cihazlarımızdaki iTunes uygulamasından servise giriş yapıyoruz.

Kategorilere ayrılmış birçok seçenek mevcut.

 

İçeriklerin ücretleri değişiklik gösterebiliyor.Fakat aralarında büyük farklar yok.Şarkıların çoğunluğu 0,89 TL.Filmlerin ücretleri değişiyor.Yerli albümlerin geneli ise 8,99 TL.benim göz attığım yabancı filmler İngilizce ses dilinde.Türkçe desteği yok.Altyazı destekleri arasında Türkçe her filmde olmayabiliyor.Filmlerin ücretleri HD ve SD seçeneğine göre değişiyor.

 

Bu ekranda sağ üst köşedeki arama kutusunda arattığınız kişi ile ilgili film,müzik,albüm,klip ne varsa karşınıza geliyor.Böylece filmleri ayrı müzikleri ayrı aramaya gerek kalmıyor.

Hatırlayanlar vardır mutlaka,Nokia 5800 ile Nokia Müzik servisi kullanıma açılmıştı.Nokia ücretsiz şarkılar dağıtmıştı.Fakat sonrası gelmedi.Nokia uzun bir ara verdi.Ama  Lumia 920 ile fırtına gibi geri döndü.Lumia 920 ile Nokia müzik servisi üzerinden şarkı satışına devam ediyor.Açıkçası Nokia Müzik içeriği oldukça geniş.iTunes’da aradığım birçok şarkıyı bulamadım.Herhalde zamanla arşiv genişleyecektir.

Samsung ise film servisine başlayalı epey oldu.Daha önceki yazımızda Samsung Smart Sinema servisinden bahsetmiştik.Smart sinema ile Android tablet ve akıllı telefonlar üzerinden ücretsiz film izleme ve kiralama seçenekleri mevcut.

 

Facebook Yorumları

Facebook Yorumu

Bir yorum

  1. iTunes müzik arşivi bugün oldukça geniş.Aradığım bir çok şarkıyı bulabiliyorum.

Bir Cevap Yazın