iPhone, iOS, Android, Samsung, Huawei, LG, Sony, HTC incelemeler ve ipuçları

Galaxy S5 sensör incelemesi – SHealth

Galaxy S5 sensör incelemesi – SHealth

Galaxy S5 donanımları arasında artık yeni bir sensör var.Nabız sensörü..Cihazın arkasında kendisine yer bulan sensör sayesinde bazı yeniliklere kavuşmuş olduk.Bu yeniliklerden bahsedecek olursak eğer önce SHealth uygulamasından bahsetmek gerekir.Çünkü sensörü SHealth ile kullanıyoruz.SHealth telefonda yüklü olarak geliyor.

SHealth_ana_menü

 

SHealth’i , Galaxy S4 ve Note3 den hatırlıyoruz.Ekran görüntüsü çekip sayfaya yükledim.Bugün 2850 adım atmışım ve 246 kalori yakmışım (bu ana kadar).Bu gibi verileri her gün ölçüp kayıt tutabiliyorsunuz.Koşu,yürüyüş,bisiklet,doğa yürüyüşü aktivitelerinden birini seçip uygulamayı kullanabilirsiniz.

 

sensör_S5

 

Gelelim sensörün kullanımına.Kalp hızı yazan menüden nabız ölçümü yapabiliyoruz.Ölçüm yaparken parmak ucunu sensöre dokundurmak yeterli oluyor.İlk kez denediğiniz zaman parmağınızı tam yerleştiremediğiniz için birkaç kez ölçüm başarısız sonuçlanıyor,ama tecrübe ettikten sonra her seferinde rahat bir biçimde ölçümü yapabilirsiniz.

 

S5_sensör

Nabız ölçümü

nabız_S5_sonuç

SHealth yazılımını Samsung geçtiğimiz haftalarda güncelledi ve yeni marifetler ekledi.Sensörle stres seviyemizi ölçebiliyoruz.Nabız ölçmekten daha ilgi çekici gibi geldi bana.

SHealth menü

Menüden stres’i seçip yine aynı metodla parmağımızı sensörün üzerine dokunduruyoruz ve bekliyoruz.

S5 stres_SHealth

Stres ölçümü

S5_Stres

Ölçüm sonucuma göre rahatım  🙂

Nabız ölçmeye yarayan benzer uygulamalar AppStore ve GooglePlay de mevcut.Yani iPhone kullanıyorsanız uygulama yükleyerek nabız ölçümü yapabilirsiniz.Flash ışığını kullanarak ölçüm yapabilirsiniz..Galaxy S5 teölçümü  donanım ile yaptığımız için daha sağlıklı sonuç alıyoruz.Uygulamalardan esinlenen bu gibi özellikleri  cihazlarda daha fazla görmek isteriz doğrusu.

Facebook Yorumları

Facebook Yorumu

Bir Cevap Yazın