Bildirimler" seçip bildirim ayarlarına geçiyoruz. Bazı markalarda "Uygulama Bildirimleri" adıyla "Uygulama Ayarları"menüsünde bulabilirsiniz. Bu alttaki resimde görüldüğü gibi burada bildirimleri "kapatma-açma" yapabiliriz. Yani bildirim almak istemediğiniz bir uygulama var ise buradan kapatabilirsiniz. Fakat biz sağ üstteki "Gelişmiş" menüsüne dokunuyoruz. Bildirimler ekranı "Gelişmiş"" /> Bildirimler" seçip bildirim ayarlarına geçiyoruz. Bazı markalarda "Uygulama Bildirimleri" adıyla "Uygulama Ayarları"menüsünde bulabilirsiniz. Bu alttaki resimde görüldüğü gibi burada bildirimleri "kapatma-açma" yapabiliriz. Yani bildirim almak istemediğiniz bir uygulama var ise buradan kapatabilirsiniz. Fakat biz sağ üstteki "Gelişmiş" menüsüne dokunuyoruz. Bildirimler ekranı "Gelişmiş"" />

iPhone, iOS, Android, Samsung, Huawei, LG, Sony, HTC incelemeler ve ipuçları

Android telefonlarda Whatsapp Bildirimleri kontrolü-ayarları nasıl yapılır?

Android telefonlarda Whatsapp Bildirimleri kontrolü-ayarları nasıl yapılır?

Android işletim sisteminin yeni versiyonları 5 Lollipop, 6 Marshmallow, 7 Nougat ile beraber  köklü değişikliklere gidildi. Bu değişimlerden biri “Bildirimler” oldu. Biz kullanıcılar uygulamalardan gelen bildirimleri artık daha detaylı ayarlayabiliyoruz.

Gün içinde en çok kullandığımız uygulamaların başında sanırım Whatsapp geliyor. Günlük mesaj trafiği içinde gelen mesajlar çoğu zaman kilitli ekrana düşüyor ve gizli kalmasını istediğimiz, başkalarının görmesini istemediğimiz mesajlar kilitli ekranda başkaları tarafından görülebiliyor. Bu ayarları nasıl değiştirebileceğimize bakalım.

“Ayarlar–>Bildirimler”  seçip bildirim ayarlarına  geçiyoruz. Bazı markalarda “Uygulama Bildirimleri” adıyla “Uygulama Ayarları”menüsünde bulabilirsiniz. Bu alttaki resimde görüldüğü gibi burada bildirimleri “kapatma-açma” yapabiliriz. Yani bildirim almak istemediğiniz bir uygulama var ise buradan kapatabilirsiniz.

Fakat biz sağ üstteki “Gelişmiş” menüsüne dokunuyoruz.

Bildirimler ekranı

Bildirimler ekranı

“Gelişmiş” menüsünden sonra açılan ekranda “Whatsapp” uygulamasını buluyoruz. Alfabetik listelendiği için alt kısımlarda bulabilirsiniz.

Whatsapp bildirim ayarları

Whatsapp bildirim ayarları

Whasapp içerisinde uygulamanın bildirim ayarlarını değiştirebiliyoruz. Alttaki resimde gördüğünüz gibi “Kilit ekranında gizle” açık yaparsanız cihazınız uykudayken, yani ekran kilitli iken whatsapp dan gelen bildirimleri göstermez. Bunu seçtiğinizde gelen bildirimleri sizde göremezsiniz. Biz bunun yerine “Kilit ekranında içeriği gizle” açarsak bildirimleri görünür, fakat gönderilen mesajların içeriği gizlenmiş olur. 

Whatsapp bildirimi kilitli ekran ayarları

Whatsapp bildirimi kilitli ekran ayarları

Hemen alttaki görselde gördüğünüz gibi ayarları yaptığınızda, cihaz kilitliyken bildirimler yine gelecek, mesajın geldiğini görebileceksiniz, ancak mesajın içeriği gizlenmiş olacak. 🙂 Böylece etrafınızdaki meraklı gözlerden biraz olsun mesajlarınızı korumuş olacaksınız.

Whatsapp içerik gizleme

Whatsapp içerik gizleme

Konu hakkında sormak istedikleriniz olursa lütfen alttaki yorum kısmından merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

Not: Samsung telefonlarda arama engelleme nasıl yapılır? Engellemek istediğiniz kişiler varsa yazımızı buradan okuyabilirsiniz.

Facebook Yorumları

Facebook Yorumu

9 yorum

  1. Aynı sorunu bende yaşıyorum maalesef bütün ayarlamaları yaptığım halde içerik gizlenmiyor son güncelleme geldikten sonra değişti daha ince içerik görünmüyordu

  2. Hakkaten tam aradigim telefonu buldum dedim samsung s8 aldim ama oda ne bildirim ayarlari kisitli birine tesadufen verdin telefonu her helen bilgi pat yukarda icerigiyle beraber yaziyor cok sacma 5-6 yil gerinin sistemiydi bu. Cozumu yok mu acaba

  3. Teşekkürler Bülent Bey.

  4. nougat la beraber “açılır pencerede önizleme” seçeneği kaldırıldı maalesef.

  5. WhatsApp bildirim ayarlarında “açılır pencerede önizleme” kapalı ise görünmemesi gerek.

  6. Tüm uygulamalar. Mesela ben facebooktayken WhatsApp mesajı geldiğinde ekranın üstünde pencere acilip mesaj içeriği görünüyor. Telefon tesadüfen baskaainin elindeyse gelen mesaji acik olarak görüyor

  7. Merhaba, hangi uygulamayı kullanırken sorun yaşıyorsunuz?

  8. Açıklama gayet iyi fakat sorun kilit ekranında değil.sorun başka bir uygulama uygulama kullaniyorken tüm bu ayarlar yapılmış olsa bile mesajın içeriği ekranın ustunde açılıyor.

  9. Yorum

Bir Cevap Yazın