Android telefonlar için arama-görüşme kayıt programı

Bu yazımızda telefon görüşmelerimizi kayıt eden bir uygulamadan söz ediyoruz. “Call Recorder”

Gün içinde yaptığımız telefon görüşmelerinde bazen not almak gerekebiliyor, görüştüğümüz kişi adres tarif edebiliyor veya bizim için konusu önemli olan bir görüşme yapıyor olabiliyoruz. Android işletim sistemi ile çalışan telefonlar için “Call Recorder” uygulamasını Google Play den yükleyebilirsiniz. Bu tarz uygulamaların her telefonda farklı performans gösterdiğini belirtelim. Kayıt kalitesi ile ilgili sorun yaşarsanız hoparlör ile görüşme sırasında kayıt etmeyi deneyebilirsiniz.

Not: Karşınızdaki kişiye haber vermeden görüşmeleri kayıt etmenin yasal olmadığını unutmayın. Görüşmelerin kayıt edildiğini karşınızdaki kişiye bildirmeniz gerekiyor.

Uygulamanın nasıl kullanıldığına kısaca göz atalım:

Uygulamayı açtığımız zaman karşımıza alttaki ekran çıkıyor.Bu ekranda kayıt edilen görüşmelerin listesi var. Yaptığımız görüşmeler otomatik olarak kayıt oluyor. Tarih ve saat detayları yer alıyor.

Kayıtların alt menülerinde kaydet,paylaş vs. seçenekleri görüyoruz. Kaydet seçerek uygulamanın ayrı kayıt listesinde istediğimiz kaydı saklayabiliyoruz. En altta “Dinle” seçerek kaydımızı dinleyebiliyoruz. Kendi sesiniz ve karşı tarafın sesi oldukça anlaşılır biçimde.

Uygulamanın menüsünde bulut depolama için seçenekleri mevcut.İsterseniz kayıtlarınızı “Google Drive” veya “Dropbox” hesaplarınıza depolayabiliyorsunuz.

Görüşmelerinizi kayıt edebileceğiniz Çağrı Kaydedici, ACR, ÇağrıKaydedicisi isminde başka uygulamalarda Google Play mağazasında mevcut. Bunları da indirip deneyebilirsiniz. Fakat üstte değindiğimiz gibi butip uygualamalar her telefonda aynı performansı göstermiyor.

Yorumlar

Henüz bir yorum yapılmamış.

Yorumunuz

Scroll