iPhone, iOS, Android, Samsung, Huawei, LG, Sony, HTC incelemeler ve ipuçları

iPhone – Park edilmiş araba – Arabanızı kaybetmeyin

iPhone – Park edilmiş araba – Arabanızı kaybetmeyin

Bluetooth veya CarPlay kullanarak iPhone’unuzu araç sisteminizde kullanıyorsanız iOS10 ile gelen “Park edilmiş araba” özelliği çok hoşunuza gidecek. Sistem gayet kolay işliyor. Arabadan indiğimizde iPhone’nun araç sistemi ile bağlantısı kesilmiş oluyor. O anda bulunduğunuz konumu iOS haritada işaretliyor ve “Park edilmiş araba” olarak kaydediyor. Sahada araba ile çalışan biri olabilirsiniz, yada bir arkadaşınızın doğum günü partisine davet edildiniz. Daha önce gitmediğiniz bir yer ise arabanızı park ettiğiniz yeri bulmak bazen zor olabiliyor 🙂

Araç takımları menüsü – Park edilmiş araba

Ana ekranınızı soldan sağa doğru çektiğinizde araç takımları ekranı açılır. Bu ekranda harita hedefleri başlığı altında aracınızı görebilirsiniz. (Eğer harita hedefleri bu ekranda listelenmiyorsa, ekranın en altında “düzenle” seçerek listeye ekleyebilirsiniz.)

Haritadan görünüş

Ekranı açtığımızda harita üzerinde arabamızı park ettiğimiz yeri ve kendi konumumuzu görebiliyoruz. Arabamızın olduğu noktaya yol tarifi yaptırabiliyoruz. Ayrıca arabamızı park ettiğimiz zaman bu ekranı açıp fotoğraf ekleyebiliyoruz. Böylece yabancısı olduğumuz bir yerde arabamızı bulmak kolaylaşıyor. Başta yazdığımız gibi, bu sistemin çalışması için iPhone’u aracınızın Bluetooth veya CarPlay sistemi ile kullanıyor olmanız gerekli.

 

Facebook Yorumları

Facebook Yorumu

Bir Cevap Yazın