iPhone, iOS, Android, Samsung, Huawei, LG, Sony, HTC incelemeler ve ipuçları

LG X Cam inceleme ve özellikleri – LG K580

LG X Cam inceleme ve özellikleri – LG K580

Android 6 Marshmallow sürümü ile gelen LG X Cam orta sınıf pazarında kendine yer arıyor.

Tasarım

LG X Cam, süper hafifliği ve elde rahat tutuş sağlayan ince yapısıyla keyifli bir telefon. Boyutuna göre cihaz o  kadar hafif ki cepte unutulur cinsten 🙂 Ağırlık dağılımı gerçekten güzel yapılmış. İlk izlenimde çok hafif olduğu için olumlu etki veren XCam, kasa yapısında kullanılan malzemenin plastik olması nedeniyle zengin bir dokunma hissi vermiyor. En azından çerçeve metal yapıda olsaydı daha gösterişli bir telefon olurdu.

 

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Ekran

X Cam’in 5.2″ boyutundaki Full HD 1920×1080 çözünürlük veren IPS ekranı yeterli. İnç başına düşen piksel sayısı 424ppi. Piksel sayısı bize ekrandaki keskinliği sağlıyor. Oyunlar ve uygulamalar da gerekli olan deneyimi bize yaşatacaktır. Aslında bana sorarsanız daha yüksek çözünürlüğe akıllı telefonlar için hiç gerek yok. Ne kadar yüksek çözünürlük o kadar batarya kullanımı 🙂

Kamera

LG X Cam’in arkasında çift kamera bulunuyor. Ana kamera 13 mp, geniş açılı kamera ise 5 mp. Çekim efektleriyle beraber gelen yazılım akıcı çalışıyor. Geniş açılı kameranın 120 derece geniş açılı fotoğraf ve video çekme yeteneği var. Kamera modları arasında ise otomatik, ikili önizleme, panorama modları yer alıyor. Çift kamera kullanımı üreticiler arasında günümüzde oldukça popüler donanım haline geldi. Çift kameraya led flash karanlık ortamlarda eşlik ediyor. Ön tarafta 8 mp özçekim kamerası ise yeterli  performans veriyor. Cihaz uykudayken kameraya hızlı erişim için ses kısma tuşuna arka arkaya iki kere basmak yeterli. Kaçırmak istemeyeceğiniz bir an için bu gibi kısayollar oldukça pratik.

LG X Cam ile bu fotoğrafta ana kamera ile çekim örneği görüyoruz.

LG X Cam geniş açılı kamera ile 120 derece çekim örneği.

Geniş açılı fotoğraf çekmek için kamera ekranında üst tarafta bulunan seçenekler bize yardımcı oluyor. Geniş açı modunu video çekimi yaparkende kullanabiliyoruz. Aşağıdaki ekran görüntüsünden fikir alabilirsiniz.

                                                                Geniş açı fotoğraf seçimi

İşlemci

MediaTek 8 çekirdekli MTK6753  1.14 GHZ  işlemcisinden gücünü alan X Cam 2Gb ram ile destekleniyor. 28 nm teknolojisi ile üretilen işlemci ARM Cortex A-53 mimarisi üzerinde çalışıyor.Bu sınıfta bir telefon için yeterli sayılabilecek bir işlemci. Grafik çipi ise Mali-T720 MP3 kullanılmış.

4,5G

Ülkece mobil geniş bant yükselmesi yaşadıktan akıllı telefonların 4,5G üzerinde ne kadar hızlı bağlantı yaptığı satın alma kriterlerinden bir tanesi oldu. X Cam barındırdığı Cat4 modemi ile mobil şebeke üzerinde en fazla 150 mbps indirme, en fazla 50 mbps yükleme hızlarını destekliyor. Fakat bu hızları yakalamak zor. Ortalama 50 mbps indirme hızları görebiliriz.

LG X Cam Teknik özellikler

İşletim Sistemi: Android 6 Marshmallow

Ekran: 5,2″  IPS Full HD 1920×1080

İşlemci: 8 çekirdekli  1.14 Ghz  Mediatek 6753

4,5G: CAT4 Modem  150mbps /50 mbps

Kamera: Çift kamera – Normal Lens  13 mp + Geniş açılı Lens 5 mp

Ön kamera: 8 mp

Video: Full HD 1080p

Ram: 2 gb

Hafıza: 16 gb

Micro SD: Var

Bağlantı: Wifi, Bluetooth 4.1, NFC, Micro USB, DLNA, GPS ve Glonass

Pil: 2520 mAh

 

 

Facebook Yorumları

Facebook Yorumu

Bir Cevap Yazın