Oxiron X4 inceleme ve özellikler

Oxiron X4 zevkli tasarımı ve uygun fiyatıyla inceleme konumuz :) Uygun fiyatlı bir akıllı telefon arıyorsanız Oxiron X4 seçiminiz olabilir. Android 5.1 Lollipop ile çalışan akıllı telefon birçok uygulama yüklü halde geliyor. Facebook, Instagram, ön bellek temizleyici, tema yükleyici gibi..Kutu içeriğinde silikon kılıf ve ekran jelatini olduğunuda belirtelim. Ayrıca Oxiron X4’ün teknik servis garanti desteğini 2 yıl boyunca Teleservice firması veriyor.

Tasarım – Ekran

X4 Elde rahat bir tutuş sağlıyor. Metal çerçevenin telefona kattığı zenginlik tartışılmaz. Ekranın alt tarafında bulunan geri, ev, menü tuşları dokunmatik tercih edilmiş. Fiziksel tuş kullanılmamış. Güç tuşu ve ses tuşları cihazın sol tarafında konumlandırılmış. Güç tuşuna genelde sağ tarafta alışık olduğum için alışmak biraz zaman aldı.

Oxiron X4’ün 5 inçlik ekran Full HD 1920×1080 çözünürlük veriyor. Ekranda IPS panel kullanıldığı için görüntülemedeki kullanıcı deneyimi yüksek oluyor.

İşlemci – 4,5G

Orta sınıfı temsil eden akıllı telefonların birçoğunda olduğu gibi Oxiron X4’ün gücünü Mediatek marka MTK6735 model işlemci veriyor. 4 çekirdekli 1.3 Ghz hızında çalışan 64 bit işlemci gerekli olan gücü sağlıyor. Çok fazla güç gerektirmeyen oyun ve uygulamalar için yeterli performansı sağlayacaktır. Geniş bant mobil internet bağlantısı için gerekli olan 4,5G modemi CAT4 sınıfında. 150 mbps indirme ve 50 mbps yükleme hızı destekliyor.

Kamera

X4’ün arka kamerası 13 mp çözünürlük sağlıyor. Ön kamera ise 5mp. Hareket yakalama, canlı fotoğraf, panorama, yüz güzelliği gibi kamera modları mevcut. Video kayıt desteği Full HD çözünürlükte yapabiliyoruz.

Teknik özellikler

  • Ekran: 5 inç Full HD
  • İşlemci: 4 çekirdekli MTK 6735
  • 4,5G: Cat4 Modem – 150mbps indirme – 50 mbps yükleme
  • Ram: 2 gb
  • Hafıza: 16 gb
  • Kamera: 13 mp arka kamera – 5 mp ön kamera
  • Batarya: 2000 mAh