iPhone, iOS, Android, Samsung, Huawei, LG, Sony, HTC incelemeler ve ipuçları

Android telefon ile DLNA kullanımı. Tv’ye kablosuz görüntü yansıtmak

Android telefon ile DLNA kullanımı. Tv’ye kablosuz görüntü yansıtmak


Android telefondan televizyona kablosuz olarak görüntü ve video aktarmak nasıl olur?

Akıllı telefonlar ve akıllı televizyonlar 🙂 Bu yazımızda wifi üzerinden içerikleri televizyona nasıl yansıtabiliriz bundan bahsediyoruz.

Akıllı telefon kullanan herkes aslında bir gazeteci, bir muhabir, bir haber spikeri, bir editör, bir yayıncı, bir yönetmen aslında. Telefonlarımızla o kadar çok fotoğraf ve video çekiyoruz ki, bu içerikleri DLNA sayesinde telefonumuzdan televizyona kablosuz modem üzerinden yansıtabiliriz. Tatil videolarınızı veya fotoğraflarınızı, çocuğunuzun anaokulundaki ilk doğum gününü, arkadaşlarınızla çıktığınız bir akşam eğlencesini bir ortamda başkaları ile beraber izlemek isteyebilirsiniz. Telefonların ekranları her ne kadar büyüse de bu gibi ortamlarda herkesin rahatça görebileceği büyüklükte değil 🙂  Bu gibi durumlarda Tv’ye yansıtıp izlemek en iyisi.

 

Tv Lan bağlantısı

DLNA destekli bir televizyonunuz varsa,  modeminiz ile bağlantılı olması gerekir. Tabi telefonumuzun da DLNA özellikli olması gerekiyor. Üstteki resimdeki gibi ya modemden bir Lan kablosu çekerek, yada televizyonunuz wifi özellikli ise modem bağlantısını kablosuz olarak da yapabilirsiniz. Telefonumuzun ve televizyonumuzun aynı wifi ağına bağlı olması gerekiyor.

Samsung, Lg, Sony marka telefonlar ile bu teknolojiyi nasıl kullanacağımıza bir bakalım.

LG marka telefonlarda televizyona yansıtmak istediğimiz görüntüdeyken “Paylaş” menüsünde “SmartShare” göreceğiz.

 

Wifi ye bağlı olan TV’mizi telefonumuz görüyor, seçiyoruz ve görüntü televizyonumuza yansıyor 🙂

 

Sony akıllı telefonlarda paylaşım menüsünde DLNA seçip, tv’ye görüntüyü yansıtabiliyoruz.

 

Sony paylaşım menüsü

 

Samsung modellerinde ise izlyeceğimiz method yine aynı. Yansıtmak istediğimiz fotoğraf yada videoyu paylaşıma açtığımızda “SmartView” seçeneğini görüyoruz.

Samsung Smart View

Smart View ile istediğimiz video yada fotoğrafı televizyonumuzun ekranına veya DLNA uyumlu herhangi bir aygıt üzerinden yansıtabiliyoruz.

Facebook Yorumları

Facebook Yorumu

Bir Cevap Yazın