iPhone, iOS, Android, Samsung, Huawei, LG, Sony, HTC incelemeler ve ipuçları

iOS 10.3.1 güncellemesi ile yeni gelen özellikler

iOS 10.3.1 güncellemesi ile yeni gelen özellikler

iOS 10.3 güncellemesi Siri’ye yeni özellikler kazandırdı.

Apple’ın mobil işletim sistemi iOS 10.3.1 güncellemesi ile yeni özellikler geldi. Bu özelliklerin bazılarından bahsedecek olursak:

  • AirPods kulaklılar malum, küçücük. 🙂 Kaybetmeye pek uygun. iPhone’umu Bul  sistemi üzerinden artık AirPods kulaklıkları görebileceğiz. Aynı zamanda bulmayı kolaylaştırmak için kulaklıklardan ses çaldırabiliyoruz.
  • Siri artık hangi faturayı ödediğinizi söyleyebilecek. Tabi bu özellik fatura ödeme uygulamaları ile kullanımda geçerli.
  • Eğer arabanız Siri ile anlaşabiliyorsa, aynı dili konuşabiliyorlarsa arabanızın farlarını açtırabilir, korna çaldırabilir, kilitleri açıp kapatabilirsiniz. Deponuzda ne kadar yakıt kaldığını sorarsanız size söyler. (Siri akıllı ev uygulamaları ile HomeKit sayesinde kullanılabiliyor. Yani evde, arabada her yerde iyice yayılmış bir teknoloji olarak kullanılacak.)
  • CarPlay özelliği için bazı iyileştirmeler yapılmış.
  • Apple Müzik listeleri çeşitlendirilmiş.
  • Harita ekranı açıkken sağ alt köşede o yerin hava sıcaklığı görülür. Haritadaki hava durumu bilgisine 3D Touch desteği gelmiş.Yani sıcaklık bilgisine hafif bastırdığınızda o yerin 7 saatlik hava durumu bilgisini göreceksiniz. 3D Touch iPhone 6S ve iPhone 7 modellerinde mevcut.

iOS 10.3

 

Yukarıda Siri’nin otomobiller ile beraber çalışan bazı özelliklerinden söz ettik. Alttaki videoda Tesla marka araç ile Siri nasıl çalışıyor izleyebilirsiniz.

 

 

Facebook Yorumları

Facebook Yorumu

Bir Cevap Yazın