Samsung SNote uygulaması ve özellikleri video-Note 5

Samsung Note kullanıcılarının telefonlarında yüklü olan ve SPen ile birçok özellik sunan SNote uygulaması ile neler yapabiliriz?

İlk Galaxy Note serisine kadar o kadar büyük bir ekrana sahip bir akıllı telefon üretilmemişti. Devasa ekranı ile ilk Note serisi kullanıcıların eline geçtiğinde, bu kadar büyük bir ekrana gerek olup olmadığı ilk sorulan soruydu. Fakat akıllı telefonların teknolojisi uygulamalar ile beraber gelişiyordu. SNote gibi kritik özellikler içeren uygulamaları küçük ekranlarda kullanmamız pek mümkün değil.

SNote ile kullandığımız birkaç önemli özellikten bahsedelim.Başlıklar halinde sıralarsak

Fikir Taslağı

Ana konular halinde hazır çizilmiş şekiller var. Hazır çizimlerden projemize göre seçerek taslağımızı oluşturabiliyoruz. Çok fonksiyonel özelliklerden biri. Yazdığınız kelimeyi fikir taslakları içinde aratabiliyorsunuz. Mesela kuş, top, balık vs. yazarak kolaylıkla aradığınız çizimi bulabilirsiniz. İndir menüsü altında çok seçenek var. Mutlaka indrimenizi tavsiye ederim.

Kolay Tablo

İki dakikada tablo yada grafik hazırlamak veya rapor hazırlamak için tasarlanmış bir özellik. Alıştıktan sonra vazgeçemeyeceğiniz bir özellik “Kolay Tablo”. Videoda tablo hazırlamanın ne kadar kolay olduğunu göreceksiniz.

Fotoğraf Notu

Çektiğiniz fotoğrafları SNote ile beraber kullanmayı sağlayan bir özellik. Bu özellik önceki sürümde daha marifetliydi aslında. Fotoğrafın içindeki yazıları belirleyip kullanabilmeyi sağlıyordu. Ancak yeni sürümde bu özelliği bulamadım.

Çizim

Hazır çizilmiş şekiller ile kullanımı zenginleştiren çizim modu.

Karalama Defteri

Web sayfalarından yada uyumlu uygulamalardan içerikleri alıp SNote ile birleştiren bir özellik. Karalama defterini telefonda bağımsız olarak da kullanabiliyoruz. SNote daha birçok özellik sunuyor. İşimize yarayabilecek bazı özelliklerinden bahsettik. Alttaki videoda bu özellikleri nasıl kullandığımızı izleyebilirsiniz.